Jak se veverka v lese ztratila

29. dubna 2011 v 17:34 | Veverka |  Ze života veverky
Byl to můj první tábor, co jsem byla ve skupince jako nejstarší členka a měla jsem jí vést.
Po dvou týdnech byla závěrečná etapa. A jelikož já nějak zvláště neoplývám orientačním smyslem natolik, abych mohla vést závěrečnou etapu, která je vždy něco okolo 20-30km a vede lesem, polem, vesnicemi, potokem a jinými přírodními jevy.
Takže jsem to nechala být a moc se s buzolou a mapou neučila, ale to byla chyba. Pár dní před etapou onemocněl druhý nejstarší člen naší skupinky a já musela vést oddílek, no hrůza ! Úkol letošní etapy byl najít všechny stanoviště a přinést z nich klíče. Klíče byly schované v igelitových pytlících někde v lese za stromem.
Vyšli jsme okolo desáté ráno a měli jsme se vrátit nejpozději do devíti večer. Tak jsem vyšli,já za sebou táhla kopu malých dětí, které mi pak ve čtvrtině odvezli zpátky do tábora,protože už nezvládly to horko.
Našly jsme 5/12 stanovišť a měli jsme namířeno k dalšímu stanovišti a krásně nám ten okruh vycházel na čas.
Jenže já a můj orientační smysl zapracoval ... Měli jsme na výběr dvě cesty k dalšímu stanovišti, buďto jít po polňačce zkratkou nebo jít po silnici, kde hrozně svítilo sluníčko a polovina lidí od nás vypadala, že omdlí.Tak jsem zavelela jít polní cestou no a co se nestalo.Vešli jsme do lesa a tam byla jedna dloooooouhá polní cesta,která vypadala,že vede až na konec lesa,tak jsme si řekli "to bude v pohodě" a šli jsme dál. Došli jsme asi do půlky a polní cesta se začala rozdvojovat,roztrojovat. Tak jsme zkusili jednu z nich a ta se dělila dál a takhle to šlo pořád dál.Asi po dvou a půl hodinách strávené chozením a hledáním hlavní polní cesty,jsme to vzdali.
No,co Vám budu povídat,rozhodli jsme se dojít na konec jedné z polnaček a vyšli jsme ve vesnici vzdálené od našeho místa, kde jsme vešli do lesa asi 23km . Takže jsme museli volat do tábora, že jsme se ztratili a nestíháme přijít zpátky a nemám pití , jedinou útěchou nám bylo to, že jsme získali nejcennější klíč, protože byl tak daleko.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 beránek beránek | 24. května 2011 v 16:10 | Reagovat

snad se najdeš

2 Mitsubishi Mitsubishi | E-mail | Web | 28. září 2011 v 8:53 | Reagovat

Souhlasím, fajn článek a říkám si: Kdybys nebyl hlupákem, nestal by ses medvědem.:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama