Nevěra a její následky

3. května 2011 v 20:25 | Veverka |  Zrzavé téma týdne

Obě strany jsou na tom špatně...


Nevěra byla, je a vždy bude hnus. A šíří se jako virus… Kdo jednou podlehne tak, podle mého, je na 99,999 % jasné, že to udělá znovu. Vsadím se, že zrovna v tuto chvíli nejméně 10 lidí v okolo 10 km je právě nevěrných. Mohla bych na to klidně napsat diplomovou práci, esej o 400 stránkách, ale budu se krotit.
Co je nevěra za slovo? Co to slovo vyjadřuje? Rebelství, vzdor, nespokojenost? Proč vlastně lidi zradí svou lásku, ať už s ní jsou 2 měsíce, 2 roky, či 20 let? A co vlastně pokládáte za nevěru?
Někdy lidi zradí a podvedou svůj protějšek, aby se ujistili, že ten s kým jsou je ten pravý a lepší na světě neexistuje, nebo proto, že nejsou spokojeni a hledají něco nového, ale chtějí mít doma "jistotu", maják ke kterému se mohou vždy s klidem vrátit. Ale budou mít pořád výčitky, jak moc někomu v minulosti ublížili a ponesou si to jako železnou kouli přidělanou pouty k noze . Ale co Ti druzí? Ti, co jsou podváděni? Na jejich srdci a myšlení zanecháte hroznou jizvu. Ti, kteří jsou podváděni se budou cítit zrazeni mají velkou šanci, že to v budoucnu udělají také.
A co třeba nevěra z pomsty? Ty mě, já tobě? NE! Radši se s nevěrou smířím, partnera odvrhnu, ale neoplácím… protože pak se do toho kolotoče dostanete sami a věřte, tenhle kolotoč není jako kolotoč na pouti, tenhle se už nikdy nezastaví…
Víte, ať už jste nevěrný nebo podváděný, vždy to na Vás má nějaké následky, nejde to jen tak přejít. Ztratíte důvěru v člověka, kterému byste do rukou i život svůj svěřili a teď jste zjistili, že jeho ruce jsou děravé a Vy se bojíte…bojíte se, že ruce ostatních - budoucích budou také děravé.
Rozmyslete si, než budete nevěrní… vzpomeňte si na tento článek a zamyslete se.Pak tento článek splnil účel, účel ukázat bolest podváděného.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl Vám někdy někdo nevěrný ?

Ano 77.8% (7)
Ne 22.2% (2)

Komentáře

1 Sophi Sophi | Web | 3. května 2011 v 20:49 | Reagovat

Pane jo!
To je jak z enciklopedie!
Opravdu jasně řečeno.
Moc pěkný článek

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama