Práce do školy.

14. května 2011 v 20:10 | Veverka |  Názory

Úvaha


Dostala jsem za úkol říci svůj názor/úvahu na rozdíly povah. Z nichž jedna povaha vyhraje nad druhou. Mohla jsem si vybrat jakoukoli povahu osobnosti: flegmatik, pesimista, dominantní, ale mně přišel nejzajímavější rozdíl mezi extrovertem a introvertem. Mají rozdílné pohledy na svět, samozřejmě že ostatní povahy též, ale tenhle podle mě nejvíc ovlivňuje rozhodování jak v rodině, práci či při obyčejném nakupovaní v obchodu. Napadla mě spousta věcí jak Vám přiblížit a pomoci pochopit mojí úvahu, ale přeci jen vyhrála situace při získání nové práce( pohovoru ) a nástupu do práce (dejme tomu první týden v nové práci), protože je na denním pořádku. Jednou se s ní setká asi každý. Netvrdím, že to je skutečnost, je to pouze můj pohled na tuto danou situaci v souladu se zadaným tématem.

Extrovert: Jak jsem u svých přátel zpozorovala, extroverti jsou většinou tzv. živí a užívají si života,čili se pravděpodobně budou lépe v nové práci,společnosti seznamovat. Už nejsme ve škole, aby nám dělali různě seznamovací kurzy na poznání kolegů. Jsme v tom sami za sebe, záleží na prvním dojmu, úsměvu, sympatiích a dalších faktorech. Koukněme se na šéfa, jako na brouka s tykadly. Jeho tykadla zmerčí každý náznak strachu a nejistoty, proto když uvidí usměvavého člověka, co se nebude ostýchat tak tykadla zastrč í a vy můžete mít strach dál a přesto se dál prezentovat. Představte si sami sebe, přijmete radši sympatického člověka, co se na vás usmívá, i když může toho umět méně než ten, který stojí opodál a tichým hláskem odpovídá? Myslím, že odpověď je jasná. Z toho plyne, že extrovert to má při prvním dojmu jednodušší, ale co k získání práce?
Když přinesete zaměstnavateli svůj maturitní list, životopis a referenci, tak se koukne na Vaše dovednosti, ale přesto je na 100% alarmující první dojem, bez toho se neobejde. Extrovert se snadněji spřátelí s nadřízeným, udělá na něj sympatie a má skoro vyhráno. Získal práci, ale řekla bych, že se nemusí bát, že nezapadne do kolektivu, přesto je tu riziko. Sice je sympatický, upovídaný, zábavný, ale za to se nemusí lidem okolo líbit. Lidé okolo ho mohou zavrhnout jako toho, kdo může roznášet pomluvy a donášet šéfovi, protože bude oblíbený mezi kolegy. Postrach okolí a řekněme, že bez přátel a vlivu je člověk bezbranný a nemůže nic udělat. Nebo nás přijmou a my budeme oblíbenci kolektivu,získáme si přátelé na vyšších místech a budeme povyšováni.Takže závěr je,že extrovert bychom řekli to má jednodušší jak při získání práce,tak zapadnutí do kolektivu .
Po tomto popisu,zdá se,máme jasno,spousta lidí si řekne co nám tím chceš říct ? že extrovert nemá žádné šance ? Ne,toto netvrdím,i přes Váš definitivní názor ,koukněme na šance zaměstnance introverta.

Introvert: Osamělí, tichý člověk, co stojí opodál společnosti,ani po ní netouží.Jsou rádi sami ve svém světě . Introvertů je menšina,proto se jim někdy říká ,že jsou jiní.Přesto jsou mnohdy lepší než někteří extroverti.Koukněme se na tu samou situaci.
Opět stojíme v kanceláři plné vůně čerstvého kafe,vůně inkoustu z natištěných milonových smluv a na vypolstrované židli sedí tlustý brouk a má vystrčené tykadla ,kterými nás prověřuje.Jak víme tak náš ředitel má rád spíše extroverty a i kdyby měl ten tichý člověk opodál lepší preference,tak ředitel dá na toho sympatického člověka co mu s nadšením podává ruku,ví že tenhle člověk je ten pravý,že na veřejnosti dokáže reprezentovat firmu.První dojem našeho žadatele je hrozný ,nevím co byste si mysleli o osobně ,který nás nesměle pozdraví a vypadá ,že mu vadí když se s ním bavíte a kladete mu otázky.Přes jeho strach,který je cítit na míle daleko,nesměle podá životopis na jeho stůl a čeká reakci.Šéf se podívá na životopis a poté se dlouho dívá na jeho budoucího zaměstnance.Táže se ho a on nesměle a potichu odpovídá.Nadřízený se po dlouhém rozhodování a vyptávání rozhodne žadatele přijmout na zkušební dobu.
Nový zaměstnanec vstoupí do místnosti plné lidí v oblecích,zběsile pobíhajících sem a tam,telefony řinčí a tlačítka na klávesnici klapají jako o závod.Snad jste nečekali nějaké vřelé přivítání ? Jen se tiše usadí k počítači a začne pracovat.S kolegy nemá chuť se seznamovat ,ale oni ho tak nějak obdivují,je tam sotva týden a ředitel ho přijme ,po měsíci se stává zaměstnancem měsíce.I přesto,že je tichý a osamělý,stává se úctyhodným člověkem . Ředitel ho ze začátku nesnášel a ani teď ho nemá moc v oblibě,ale jak se ukázalo je velice dobrý.Po několika měsících přijde první povýšení,hned po něm druhé a pak třetí.Stane se velice uznávaným a respektovaným ředitelem firmy.Mezi kolegy byl oblíbený,ale musím říct,že nezapadl ,ale oni ho milovali i přesto,že on je sotva ráno pozdravil .Neměl přátelé na vyšších místech a spřátelené kolegy,ale byl dobrý a co víc,byl pořád sám sebou a nemusel se přetvařovat falešným úsměvem.

Závěr: Závěr bych udělala asi takový, extrovert má mnohem větší šanci dostat body za první dojem a vřelé chování, ale pokud uspěje introvert ,tak má větší šance na úspěch a kariéru.Ale většinou záleží na tom na jakého člověka narazíte.V tomto příkladu jsme měli ředitele ,který měl rád společnost a bez vážek přijal žadatele,který mu tzv. běžel naproti s otevřenou náručí,po dlouhém uvažování i toho muže opodál,který se nakonec ukázal,že byl mnohem lepší než favorit ředitele.Zatímco "kůň" šéfa zůstal přes rok na stejném pracovním místě a byl spokojený,tak druhý to dopracoval až na výkonného ředitele.Pořád se tu opakují dvě věci - Spokojíte se s tím,že vás budou mít v oblibě ,protože jste zábavní ? Jistě,možná jste inteligentní,šikovní a vynalézaví,ale tohle oni nevidí,vidí baviče,který zůstal na jednom místě a nemá vůli jít dál.Ale pořád tím,že jste oblíbenci,můžete získat vlivné přátelé na vyšších místech a můžete být povýšeni dále,ale pořád musíte chtít a bojovat za to,není jen tak nelegálně být povýšen.Pokud si budou myslet,že jste svým otevřeným chováním nebezpečni-máte smůlu.A nebo se spokojíte tím,že sice nejste za klauna a nemáte ředitele za nejlepšího přítele ,ale probojoval jste se dál,přes negativní názory ostatních jste dosáhli toho,čeho jste chtěli ? . Ale vězte,že všichni budou jak brouci s tykadly ,které používají jako detektory strachu a obav.A oni Vás budou ohmatávat tykadly,dokud jim to nezakážete a ukážete odvahu se jim postavit.

Můj názor:

A nakonec můj názor na tuto věc, kdybych měla vybrat jednu povahu, která vyhraje? Přiznám se,že nemám jednoznačný názor, čili nevyberu ani jednu povahu, podle mě pokud chcete, tak to dokážete. Ať jste introvert, extrovert nebo submisivní či dominantní, flegmatik nebo melancholik. Se svým chtíčem dokážete cokoli.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Anonymous Anonymous | 15. května 2011 v 14:12 | Reagovat

Moc pěkný rozbor. Vybrala jsis hrozně těžké téma. Pracovní pohovor je opravdu těžké pro zhodnocování E/I. Hlavně protože tam je spousta dalších faktorů. Introverti mají tendenci "držet jazyk za zuby" a přemýšlet dopředu. Takže by si třeba úsměv, první věty, pohledy, dojmy připravili doma. Co se týče nervozity si nejsem tak úplně jistý. Často mi přijde, že většina Extrovertů, pouze maskuje svoji nervozitu. Kdybych uvažoval jako šéf, tak bych o lidech přemýšlel podle klíče - "kreativní" a "pracovitý"  - "zabedněný" a "líny".. Tyto faktory se dají kombinovat. Př. "kreativní" a "líný", nebo "zabedněný" a "pracovitý" Nicméně mi daleko více poví co od člověka můžu čekat. Nicméně rozsahem a obsahem to vyhovuje "požadavkům" základní školy. Takže se nedá říct nic jiného, než že jsi splnila svou práci na výbornou.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama