Skály, hrady a draci

8. května 2011 v 18:46 | Veverka |  Ze života veverky

Zotavovací víkend - Český ráj


Zdravím Vás, přátelé, po nádherném víkendu stráveném v Českém ráji. Brala jsem to jako první víkend bez Petra, takže víkend zapomnění. Každým dnem cítím, jak moje ublížené já sílí a zotavuje se. Jsem hrozně ráda, že mám opravdové přátelé, kterým můžu kdykoliv zavolat (když nejsem s nimi) a když je mi nejhůř, tak mi pomohou a podrží mě.
V sobotu ráno jsem odjela do Českého ráje a rovnou vyrazila s ostatními do Prachovských skal, hradu Kost a zámku Hupmrecht. Ve skalách jsem se cítila jako doma, lézt za dřevněné zábradlí a byla jsem tak vzrušená, když jsem věděla, že je to zakázané. Ten adrenalin, když stojíte na kraji skály, pod Vámi je propast a před sebou máte jen pár desítek centimetrů. Vylézt na strom na jedné ze skal a koukat se kilometry do dály. Na hradu kost jsem se cítila jako princezna. Procházelaj sem se na hradbách, zavřela oči a otevřela je, v tu chvíli jsem se přesunula do minulosti a viděla ty koně a souboje rytířů.
V neděli jsme si zašli do Hruboskalska ( na další skály.:p ) a zakončili jsme to naučnou stezkou. Chtěla jsem jít i vylézt na nějakou tu pískovcovou skálu , měla jsem vyhlídlý vrch jménem Mnich, ale jelikož pršelo, tak se nemohlo….:-( Moc jsem se těšila, až zdolám vrchol a budu se moct zapsat do Vrcholové knihy. ( = zápisník do kterého se horolezci, kteří tam vylezou,zapíší. Je na vrcholu všech skal uložená v kovovém "obalu") . Po příjezdu domu mi bylo trošku smutno… vrátila jsem se do města, kde je spousta aut, hluku a skoro žádná příroda. Ale mám tu své přátelé, školu a tady žiju. Mám se tu skvěle a vše mi začíná vycházet. ( až na pár "problémů" , ale ty má každý)
Takže veverka pomalu sílí a nabírá energii z přírody. Jak řekl jeden můj dobrý kamarád " Veverka je zpátky."

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama