Stroj času? Zkáza lidstva.

8. června 2011 v 15:50 | Veverka |  Zrzavé téma týdne
Všichni píší, jak by bylo fajn mít stroj času.
Jistě, napravili byste chyby, které jste udělali v minulost, koukli se, jak to s Vámi vypadá v budoucnoti a nebo si prostě "zaletěli" zpátky a prožili znovu to hezké. Prožili hezké s přítelem, kterého jste ztratili nebo si zavzpomínali s blízkým, který už zemřel.
Ale co z toho? Pokud by byl stroj času jako něco, co Vám jen promítne vzpomínky - pak by to docela i šlo. Ale kdyby ne? Chtěli byste to změnit. Chtěli byste jet pomaleji, abyste nenabourali a nezemřeli Vaši příbuzní, chtěli byste odejít včas z párty než se opijete a budete nevěrní svému partnerovi a mnoho dalšího, ale KRUCI to by nešlo!
Totálně byste tím změnili budounoct, tedy přítomnost do které se vrátite a když se Vám nebude líbit? Tak šup zase zpátky do minulosti napravit to.

A kdyby nám to zakázali'? Kolik z Vás zastává názor, že pravidal jsou od toho, aby se porušovala? Znám nejméně 5/10, co by svojí chybu napravili atak by vše změnili.
Kdyby byl stroj času, tak by jen málo z nás žilo v přítomnosti a spokojila se s tím, co má. Chtěli bychom víc, víc a víc. Chtěli bychom do budoucnosti, abychom byli dospělý a mohli si dělat co chceme, naši rodiče by se zase vraceli do minulosti a užívali si mládí.

Měli bychom se učit z chyb v minulosti, ale to by žádné nebyly, když bychom je pořád napravovali.
Jedna chyba, jedno zabránění smrti by po návratu znamenalo, že by se nikdy nevynalezl (např.) mobil.
Zářným příkladem je film Stroj času Film mi byl doporučej poté, co jsem napsala tento článek a já Vám ho musím taky doporučit! :-)

Můj konečný názor: Pokud lidstvo dostane do rukou stroj času, brzy bude konec. Když se pak za pár milionů let vyvine nový život nikdo se z jejich(naší) chyby neponaučí, protože nebudou žádné záznamy, atak to půjde pořád dokola.
Ale to už se naše generace nejspíše nedozví.

Adresováno těm, co mi neustále píší maily, že jim vnucuji své články: Je to pouze můj názor(článek) a nikomu ho nevnucuji.

A co Vy a stroj času?

Foto: Google.cz - Můj oblíbený obraz od slavného malíře Salvadora Daliho - hodiny.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eskandriel Eskandriel | Web | 8. června 2011 v 15:57 | Reagovat

Taky si myslím, že stroj času by nám jako lidstvu určitě nepřinesl nic dobrýho, vzpomínky jsou sice fajn, ale ne každý umí a chce vzpomínat a kdybych se třeba dozvěděla, jak to se mnou bude v budoucnu, tak by mě můj nynější život třeba omrzel a to by bylo blbý. Dalí se mi taky moc líbí. Kdysi jsem od něj viděla obraz, kde byla loď, která měla místo plachet motýly. Fakt krásný:)

2 Geheimnis Geheimnis | E-mail | Web | 8. června 2011 v 17:11 | Reagovat

Mám vpodstatě stejný názor. Jak známe lidstvo, vždy by všechno využilo ve své vlastní pohodlí. To je ale špatně.. Myslím si, že už to, co všechno máme nyní, je dost nebezpečné (telefony, internet, televize,..). Někdo by měl začít pomalu brzdit, než dopadneme jako v R.U.R....

3 ruža z Moravy ruža z Moravy | E-mail | Web | 8. června 2011 v 20:10 | Reagovat

O zániku lidstva, jeho degeneraci se psalo už před mnoha lety a co jsem kdy četla bylo to tak i před staletími. Zatím žijeme a ono se to srovná. S touhou žít dlouho, případně být stále mladý se člověk srovnává také dlouho. Stačí vidět Věc Makropulos od Čapka a přejde každého asi chuť. Právě to nepoznané, nečekané dělá život zajímavým. Nedokonalost člověka k tomu patří.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama