Proč vrah?

23. června 2012 v 17:00 | Veverka
Proč se řeší, kdo je viníkem?
Možná je za pohnutkou vyřešit problém honí spravedlnost, ale to v dnešní společnosti pochybuji. V dnešní společnosti se nehoníme za spravedlností, protože se jí pravděpodobně nedočkáme. Ale my nechceme spravedlnost po státu, chceme nastolit pořádek sami.
Navíc se většinou honíme za penězi, obdivem a mocí a jak jinak si tyhle věci zajistit, než když přijdete na kloub věci. Ať už přijdete na to, kdo zabil vašeho souseda, nebo kdo ukradl papriky ze zahrady.
Ale ty okolnosti okolo to je teprve jádro věci! Když zjistíte, že vrah měl milostný poměr se sestrou oběti a měli tajné miliony - to je pak to pořádné sousto.

Zároveň se dá všeho využít, nemáte rádi svého souseda? Stačí ho obvinit z krádeže slepice a docílíte ve společnosti pochyb a způsobíte tak své zlé úmysly uškodit svému nepříteli.

A co nás dalšího honí za vyřešením?
Dnes je totiž vše utajené a záhadné, a lidi to přeci odjakživa táhlo za tajemnými věcmi. Od Svatého Grálu až po základu 51. Copak by vás zajímala skříň, ve které víte, že je staré oblečení po babičce? Ne, vás bude zajímat ta zamčená skříň schovaná na půdě, od které nemůžete najít klíče.

Co z toho tedy plyne? Nás v podstatě nezajímá, kdo byl obětí a kdo vrahem, nás zajímá to okolo. Zajímá nás to tajemno, které se okolo záhady točí. Malé podrobnosti, detaily, pomluvy a otázky, které se okolo toho točí.
A když je vyřešeno? Necháme to plavat, protože se vše ví a nové skutečnosti už nepřijdou.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Flitsiee Flitsiee | 23. června 2012 v 17:46 | Reagovat

Hezký blog :-)

2 mea-phantasia mea-phantasia | Web | 23. června 2012 v 18:47 | Reagovat

Pravda. Všichni se pídí jen po tom, co je poutavé. Spravedlnost je jen záminka.

3 Chodiaca kreativita Chodiaca kreativita | Web | 26. června 2012 v 12:49 | Reagovat

No, niekedy to tak nemusí byť. Ak mi umrie niekto blízky, tak vtedy ma bude trápiť otázka "kto?" a až potom "prečo?" a neskôr "ale ja nie..." a potom "nebudem nasledovať aj ja?" a tak ďalej, a tak ďalej...(morbídne :D)

Áno, spravodlivosť je niekedy iba čisto zámienka, čo je však škoda. Mal by to byť hlavný dôvod a nie predstieravo, ale úprimne :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama